You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Tradícia našej výživy

Tradícia výroby dojčenskej výživy v Nových Zámkoch siaha do roku 1975, kedy bol uvedený do prevádzky nový závod na spracovanie ovocia a zeleniny.

Produkty si veľmi skoro získali u slovenských a českých spotrebiteľov vysokú obľubu a už v roku 1989 dosiahla výroba a predaj hlavne v rámci Československa ročný objem viac ako 20 miliónov kusov. Obdobie po roku 1989 bolo síce poznamenané celkovým úpadkom výroby, no detská výživa sa vyrábala nepretržite aj keď majitelia, či nájomcovia fabriky sa viackrát zmenili. Od roku 2000 dostala výroba dojčenskej výživy nový rozmer. Okrem ovocných dezertov začali aj s výrobou mäsovo-zeleninových detských pokrmov. Mimo domáceho trhu sa postupne začali uplatňovať aj na vzdialenejších východných trhoch a po vstupe do EÚ aj v západnej Európe. Bolo to najmä vďaka rozšíreniu a modernizácii ako aj zahájeniu bioprodukcie, ktorá je jednoznačným trendom vo výžive dojčiat.

Využívanie tradičných aj nových originálnych receptúr, podporované použitím surovín ekologického poľnohospodárstva vytvára jedinečnú výrobkovú ponuku odporúčanú špičkovými pediatrami.


Ing. Norbert Hogenbuch, konateľ


Tradícia výroby dojčenskej výživy od roku 1975 je zárukou výbornej chuti a vysokej kvality už 40 rokov! Dojčenské výživy OVKO sú najpredávanejšie dojčenské výživy na Slovensku!*

Zdroj: AC NIELSEN - dáta v počte predaných kusov v SR rok 2015,  2014, r.2013, r.2012. (Predajne s potravinami, so zmiešaným tovarom a lekárne).